Zeolit-filter 15kg

Výrobce:GOOL s.r.o.
Kód:filba2
Záruka:2 roky Produktová řada Economy - Základní výbava - Běžný uživatelský komfort - Ověřeno v praxi - Záruční doba 2 roky
Dostupnost: není skladem
Doba dodání:dočasně nedostupné
Bez DPH:217 Kč

Použitím náplně do filtru zeolit – filter se sníží náklady na údržbu bazénové vody, zvýší se účinek chlorace čímž dojde ke snížení množství požadovaného aktivního chloru až o 30%. Sníží se zápach v bazénech a podráždění očí a kůže.
Důležitým faktorem pro údržbu bazénové vody je správná filtrace. Nejjednodušší jsou málo používané kartušové filtry, jejich nevýhodou je rychlé zanášení, nízká doba funkčnosti a neúplné zachycování nečistot. Účinnější variantou je písková filtrace. Písek, jak všichni dobře víme, je výborné médium pro mechanickou filtraci vody. Pískové filtry mají relativně dlouhou životnost, mění se cca 1 x během dvou let.
Přípravek zeolit-filter přináší ještě něco navíc. Má nejen stejnou účinnost jako písek - mechanický filtr, ale jeho aktivní povrch působí jako sorbent, je tedy schopen odstraňovat z vody i rozpuštěné nečistoty chemického charakteru. Takto filtrovaná voda je podstatně kvalitnější než z pískové filtrace, a mimo jiné usnadní použití bazénové chemie.
Jednou za dva roky je třeba filtrační náplň regenerovat pomocí solného roztoku.

Použití
Písek ve filtru lze snadno nahradit Zeolit-filter, která nevyžaduje žádné technicky náročné filtry nebo speciální zařízení. Použitím Zeolit-filter se navíc sníží náklady na údržbu bazénové vody, zvýší se účinek chlorace, čímž dojde ke snížení množství požadovaného aktivního chloru až o 30 %. Sníží se zápach v bazénech a podráždění kůže.
Schopnost Zeolit-filter zachytit nečistoty je mnohonásobně vyšší než u ostatních filtračních médií, protože využívá tři mechanismy:
- mechanickou filtraci
- povrchovou filtraci
- iontovou výměnu
Vzhled: šedé granule o zrnitosti 1 - 2,5 mm

Návod k použití
Zeolit-filter nejdříve properte v nádobě vodou, ponechte usadit a poté slijte vodu, aby se odstranily prachové částice a tím se zabránilo jejich vyplavení do bazénové vody. Poté vlhkou náplň nasypte do filtru a náplň filtru vyperte vodou mimo bazén.

Kde ušetříte?
- Ušetříte náklady na nákup čistících prostředků do Vašeho bazénu - chlór atd.
- Úspory energií v důsledku méně častého praní filtrů a nižší zátěž čerpadel v důsledku lehčího filtračního media.
- ušetříte energii spojenou se samotnou funkcí filtru vzhledem k vyšší účinnosti zeolitu jako filtračního materiálu.
Regenerace Zeolit-filter: Po dvou letech se náplň zeolit-filtr nechá máčet v 10% roztoku soli (1 kg NaCl na každých 10 litrů) po dobu 6 - 12 hodin. Po této době se takto regenerovaný filtr vypere a vypláchne vodou mimo bazén. Tímto je filtr připraven pro další provoz.

Balení 
• Papírový pytel 15 kg
• Zeolit do bazénových filtrací (1 - 2,5mm) - 15 kg


Zajímá vás tento výrobek?

Zeptejte se a mi vám rádi odpovíme.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML není podporováno!
    Špatný           Dobrý
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
OK   Další informace