Vodnář jezírkový tester vše v jednom 10ks

Výrobce:M+H, MÍČA A HARAŠTA
Kód:V-T10100033
Záruka:2 roky Produktová řada Economy - Základní výbava - Běžný uživatelský komfort - Ověřeno v praxi - Záruční doba 2 roky
Dostupnost: není skladem
Doba dodání:dočasně nedostupné
Bez DPH:98 Kč

Testovací proužky 10 ks ke snadnému určení 5 nejdůležitějších parametrů jezírkové vody. Tyto testovací proužky 10 ks změří hodnotu pH, celkovou tvrdost vody (GH), karbonátovou tvrdost (KH), dusitany (NO2) a dusičnany (NO3). S jednoduchým návodem (kde jsou bližší informace a užitečné tipy pro správnou kvalitu vody) zjistíte hodnoty snadno a rychle a nepotřebujete žádné speciální vybavení.

Optimální hodnoty vody v zahradním jezírku
• pH
 Neutrální voda dosahuje hodnoty pH 7. Vhodné hodnoty pro chov ryb jsou pH 6-8. V kyselém prostředí pod pH 4 nebo zásaditém nad 11,5 pH ryby hynou. Na testeru 1. řádek žlutá až světle zelená barva pole.
• Karbonátová tvrdost - Celková alkalita (KH)
Úroveň koncentrace uhličitanových iontů ve vodě by se měla pohybovat v rozmezí 5-12° KH. Optimálně okolo 8 ° KH, od této hodnoty
a výše se již nemění pH, vyšší tvrdost vody rybám nevadí. Před úpravou vody se vždy na stabilizaci KH. Na testeru 2. řádek 
• Celková tvrdost (GH)
 Voda v jezírku by měla mít tvrdost v rozmezí 8-14°dGH nebo 1,5-2,5 mmol/l (1 mmol/l odpovídá 5,61 německého stupně (dGH).
Na testeru 3 řádek prostřední dvě oranžová pole 140-210 ppm - střední tvrdost
• Dusitany - nitrity (NO2)
 Nitrity (NO2) by neměly být v jezírku měřitelné, jelikož jsou prudce jedovaté. Při chovu KOI by hodnota (NO2) neměla překročit 0,1 mg/l. Na testeru 4. řádek bílá barva pole.
• Dusičnany - nitráty (NO3)
 Hodnota nitrátů (NO3) v zahradním jezírku by měla být menší než 20 mg/l, což je hraniční hodnota, kdy dusičnany mohou zpět zredukovat na nebezpečné dusitany. Hodnota dusičnanů v zahradním jezírku by se dlouhodobě měla pohybovat pod 10 mg/l.
Na testeru 5. řádek šedá barva pole.

 Abyste zajistili optimální kvalitu vody, doporučujeme testování každý týden
Vodnář jezírkový tester vše v jednom 10ks
Doba dodání Vodnář jezírkový tester vše v jednom 10ks 


Návod "Vodnář" údržba a péče o zahradní jezírko Stáhnout

Zajímá vás tento výrobek?

Zeptejte se a mi vám rádi odpovíme.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML není podporováno!
    Špatný           Dobrý