Septik hranatý 6,7m3

Výrobce:Josef Oliva
Kód:7-Septik-hr-6,7m3
Záruka:2 roky Produktová řada Economy - Základní výbava - Běžný uživatelský komfort - Ověřeno v praxi - Záruční doba 2 roky
Dostupnost: objednání výroby
Doba dodání:po zkompletování: dodání do 30 dnů
Bez DPH:31 000 Kč

Septik je určen do 8 EO. Rozměr: délka 3000mm, šířka 1500mm, výška 1500 mm.
Septiky jsou vhodné na čištění splaškové vody z WC rodinného domku a chaty. Kaly unášené odpadní vodou se usazují v jednotlivých komorách septiku, dochází zde k jejich degradaci anaerobním vyhníváním a voda zbavená kalů je odváděna do kanalizace. 
Funkce
V septiku jsou čištěny splaškové vody z rodinného domku, chaty, chalupy či malé provozovny pro objekty max. do 20 osob. Kaly unášené odpadní vodou se usazují v jednotlivých komorách septiku, dochází zde k jejich degradaci anaerobním vyhníváním a voda zbavená kalů je odváděna do kanalizace.
Popis
Septik je uzavřená vodotěsná plastová nádrž svařená z polypropylenových desek , zdravotně nezávadných, vysoce chemicky odolných s nulovou sáklivostí a vysokou odolností v tahu. Desky jsou spojeny horkovzdušným svářením materiálem stejného složení a při výrobě jsou dodrženy veškeré technologické postupy. Sváry zajišťující nepropustnost byly nanášeny v dostatečném časovém odstupu za použití odpovídajícího tvaru a typu pro každý spoj. Přístup do jednotlivých komor umožňují komínky opatřené poklopem. Tvary jsou hranaté a válcové.
Použití
Je vhodný jako nejmenší a nenáročná domovní čistírna odpadních vod (septik) a nevadí jim nepravidelné zatěžování. Vyžaduje minimální obsluhu. Vhodnost použití v dané lokalitě je nutné konzultovat s místně odpovědným orgánem život. prostředí Okresního úřadu, který vydává příslušné stavební povolení ( viz výpočtem ČSN 756402 a ČSN 756081 ).
Účinnost
Čištění odpadních vod v septicích je způsob užívaný dlouhou dobu. Účinnost čištění v septicích je možné orientačně stanovit v redukci NL na 50 % a BSK5 na 15 – 30 %. Septiky lze osadit tam, kde není trvalý provoz a nelze osadit ČOV. Na zlepšení kvality čištění je možné za septik pískový filtr.
Obsluha
Kontrolovat vrstvu usazeného kalu a v případě, že výška kalu dosahuje jedné třetiny užitečné hloubky, je nutné kal vyvézt. Doporučujeme však vyvézt alespoň jednou za rok. Při vybírání musí být v septiku ponechána vrstva kalu (15 cm) pro naočkování čerstvého kalu. Místo ukládání kalů musí být povoleno tak, aby nedošlo k ohrožení životního prostředí v souladu s platnými právními předpisy.
Je-li výrobek v souladu s ustanovením § 49 zákona o DPH je sazba DPH 15%.


Zajímá vás tento výrobek?

Zeptejte se a mi vám rádi odpovíme.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML není podporováno!
    Špatný           Dobrý