Vážení zákazníci, z důvodu dovolené 20. 7. - 28. 7. 2024 budou objednávky vytvořené od 19. 7. - 28. 7. 2024 odeslány 29 .7 .2024. Děkujeme za pochopení.

Čerpadla pro jezírka

Jezírková čerpadla s nízkou spotřebou 

Jezírková čerpadla společně s jezírkovou filtrací tvoří nejdůležitější část jezírkové technologie. Kromě připojení k filtračním systémům, slouží jezírková čerpadla v zahradním jezírku také pro vytváření fontánových efektů, vodopádů, potůčků a provzdušnění vody.
Na čerpadlo jezírka může být napojený i hladinový sběrač nečistot - skimmer nebo sací koš.

Jak vybrat správné čerpadlo pro zahradní jezírko?

Vybírejte čerpadlo, které zaručí potřebnou cirkulaci vody ve vašem jezírku, potůčku nebo filtraci. Pro bezproblémový provoz je důležité znát požadavky na jeho výkon. Je to vzdálenost, na kterou bude voda tlačena a výška výtoku od hladiny. Výkony čerpadel se uvádí
v litrech za hodinu, výkonnostní křivka udává množství vody v závislosti na výšce výtoku vody z čerpadla nad hladinou.
Údaj o maximálním výtlaku čerpadla označuje výšku výtoku vody. Mezi důležité parametry patří také el. spotřeba čerpadel a délka záruky. Jezírková čerpada netvoří tlak a přenášejí spoustu vody bez navýšení tlaku. Velký tlak a vysoká rychlost proudění vody není vhodná pro mikroorganizmy ve filtraci a při průtoku UV zářičem. ŘIĎTE SE NEJEN CENOU, ale spotřebou a výkonem.