Bazénové vysavače

Bazénové vysavače a robotické vysavače 

Typy bazénových vysavačů

Ruční bazénový vysavač
Tento bazénový vysavač používá sací síly bazénové filtrace. Princip je takový, že hadici Ø 32, Ø 38 od vysavače připojíme do skimmeru a během zapnutí bazénové filtrace ručně pomalu posunujeme teleskopickou tyčí kartáč a vysáváme nečistoty umístěné na dně a stěnách bazénu. Tyto nečistoty se poté zachytí v bazénové pískové filtraci.

Poloautomatický bazénový vysavač
Bazénové poloautomatické vysavače pracují bez vaší přítomnosti, jsou komfortnější než ruční bazénové vysavače. Poloautomatické bazénové vysavače rovněž využívájí sací síly bazénové filtrace. Tyto bazénové vysavače se samy pohybují po bazénu a sbírají nečistoty. Vysavač je připojen k bazénové pískové filtraci přes skimmer nebo sací trysku. Nevýhodou vysavače je, že pohyb vysavače není řízený, ale náhodný, to znamená, že se mohou objevit místa, kde vysavač vůbec nevysával.

Automatický bazénový vysavač - robot
Patří k nejlepším a nejvýkonnějším bazénovým vysavačům. Tyto bazénové vysavače přináší velké usnadnění práce a maximální úsporu času během péče o bazén. Bazénový robot se pohybuje po dně a stěnách bazénu odkud odsává nečistoty, které se zachytávají ve filtračním vaku robota. Jedná se tedy o zařízení nezávislé na pískové filtraci bazénu. Bazénového robota lze ovládat buď ručně pomocí dálkového ovládání, nebo přepnout do automatického režimu, kdy dochází k čištění pomocí přednastaveného programu podle velikosti a tvaru bazénu. Tyto vysavače jsou vybaveny vlastním čerpadlem.