< Předchozí stránka

Zazimování bazénu

Příprava bazénu na zimu

Před příchodem prvních mrazíků je třeba bazén správně zazimovat. Doporučujeme, aby bazén ještě celé září a říjen fungoval na úsporný režim tj. cca 2-3 hod. denně. Zazimování provádíme, ustálí-li se teploty okolo 10 °C. Při těchto a nižších teplotách se ve správně chemicky upravené vodě snižují na minimum veškeré procesy množení bakterií, řas a mikroorganismů.

1. Vysátí dna a stěn bazénu a důkladné proprání písku ve filtraci.bazeny_zima

2. Snížit hladinu vody v bazénu cca 10 - 20 cm pod spodní okraj trysek. Je-li protiproud níže než trysky, pak 20 cm pod jeho spodní okraj. Demontujeme nerezové schůdky.

3. Upravíme pH na hodnotu 7 a aplikujeme zazimovací přípravek.

4. V technologii a potrubí nesmí zůstat voda. Potrubí je vyspádováno do bazénu, nebo k filtraci. V některých případech je na trase odvodňovací jímka. V ní je třeba povolit všechna šroubení či ventily a nechat je tak po celou zimu. K odvodnění všech motorů včetně protiproudu slouží odvodňovací šrouby ve spodních částech předfiltrů. Každý pískový filtr má ve spodní části vypouštěcí šroub. Šesticestný ventil určen k praní filtru, nastavíme do jakékoliv mezipolohy, aby během dlouhé odstávky nedošlo k přilepení těsnění. Ve strojovnách, kde bude teplota pod bodem mrazu, doporučujeme demontovat manometr a vyklepat z něho vodu. Jinak dojde k jeho neopravitelnému poškození. Jsou-li na potrubí šroubení či šroubované záslepky, sloužící k odvodnění potrubí, povolíme je. V některých případech je toto řešeno povolením ventilu. Dále nezapomeneme vypustit vodu z UV lampy, solnizačního zařízení, tepelného čerpadla a chlorátoru....

5. Při montáži čerpadla v šachtě doporučujeme demontáž a uskladnění v suché a teplé místnosti, aby se zabránilo škodlivé kondenzaci. Dále vyčistíme šachtu.

6. Vymontujeme kloub trysky na bazénu a vyměníme ho za zátky. Do skimmeru vložíme dilatační plovák. Nachází-li se pod skimmerem jeho odvodňovací tryska, ta zůstane naopak otevřená. Během zimy nesmí hladina dosáhnout její úrovně (sníh, déšť), v opačném případně odpustíme vodu. Hladina vody nesmí také přesáhnout spodní hranu protiproudu.

7. Vypneme hlavní vypínač - proudový chránič, aby nedošlo ke spuštění motoru či rozsvícení světla...

8. Solární plastové absorbéry, tepelná čerpadla doporučujeme zazimovat dříve než samotný bazén, aby je první mráz nepoškodil.

9. Pro přezimování použijeme dilatační plováky, umístěné na podélné ose bazénu. Plováky lze nahradit např. prázdnými plastovými lahvemi s vhodným závažím. Bazén přikryjeme zimní plachtou.

" PŘI ZAZIMOVÁNÍ BAZÉNU JE VHODNÉ VYMĚNIT FILTRAČNÍ NÁPLŇ VE FILTRACI "

eshop bazény

Jdi zpět

Přihlášení projektanta
Chci zdarma e-book "Rady při pořizování bazénu, ČOV a jezírka"

Opište kód do políčka: →  

+420 736 735 141, +420 495 496 147

info@gool.cz